vilniausatelje.lt

Idealių vestuvių planavimas prasideda nuo įsivaizdavimo kokia bus vestuvinė suknelė, kaip atrodys jaunikis ir pamergės. Nors ne, jaunikis bet kokiu atveju atrodys puikiai su kostiumu, tad prioritetą jaunosios ir vestuvių planuotojos skiria svarbiausiam šventės akcentui – vestuvinei suknelei. Net ir tos merginos, kurios renkasi kuklias, neįprastas sukneles, vis tiek nori pabrėžti savo statusą šventės metu. O kiek galima išgirsti istorijų, kuomet prieš pat vestuves suknelė sugadinama ir jaunosios dėl to net nori atšaukti vestuves. „Yra tekę ir per naktį sugadintą suknelę taisyti, kad tik jaunikis nebūtų paliktas vienas prie altoriaus“, – juokiasi iš filmo scenarijus primenančių realių istorijų „Vilniaus atelje“ darbuotojos. Taigi, be vestuvinės suknelės iš ties nebūtų vestuvių. O kokia ta vestuvinė suknelė, ką kalba ir kokias madas diktuoja žymūs dizaineriai ir ką reikia žinoti pasirenkant? Apie tai ir dar kai ką šiame straipsnyje.

2021 metų vestuvinių suknelių tendencijos

Šių metų pavasarį – vasarą tekančios nuotakos, savo vestuviniu apdaru turėjo pasirūpinti dar praeitais metais, kuomet garsiausi dizaineriai pristatinėjo 2021 metų vestuvinių suknelių tendencijas. Kita vertus, šiemet madingos itin skirtingų stilių suknelės, tad suklysti būtų sunku. Trumpai apžvelgsime, ką mados pasaulio atstovai išskyrė labiausiai.dizaineriu-kurinys
Viktorijos eros sugrįžimas. Dizainerė Sarah Burton į  suknelių kolekcijas sugrąžino Viktorijos eros akcentus ir stilių. Viktorijos laikų stilius išsiskiria aukštais suknelių kaklais bei itin plačiomis ir krūtinę siekiančiomis apykaklėmis. Prašmatnumas dera su kuklumu, ilgos rankovės ir uždaros suknelės, tačiau tuo pačiu specialūs kirpimai provokuoja ir atidengia kūną. Šis Viktorijos eros drabužių ir aksesuarų stiliaus grįžimas į madą pastebimas įvairiose kolekcijose.
Ypatingas dėmesys pelerinoms. Pelerinos niekada neišėjo iš mados ir buvo vestuvinių suknelių dalimi, ypač vėsiomis dienomis, žiemą ar vėlyvą rudenį. Dažniausiai iš balto kailio pasiūlos pelerinos turėjo neužgožti suknelės grožio, tačiau neleisti sušalti nuotakai, kol ši žingsniuoja link altoriaus. Visgi 2021 pelerinai skiriama daugiau dėmesio ir ji tapo vestuvinio aprangos ansamblio dalimi. Lengvos, iš tiulo ar šilko pasiūtos, ar net nertos pelerinos nuostabiai dera prie suknelės, o tuo pačiu apsaugo apnuogintus pečius nuo perdegimo saulėje jei šventė vyksta atviroje erdvėje.
Suknelės atvirais pečiais ir nuleistomis rankovėmis. iš Niujorko ir Paryžiaus mados savaitės atėjusi tendencija greitai įsibrovė ir į vestuvinių suknelių madas. Tarp 2021 metų sezonui pristatytų suknelių vyrauja puošnios suknelės atvirais pečiais bei nuleistomis rankovėmis. Tai taip pat primena Viktorijos eros aprangą bei yra įpareigojanti – norint gražiai atrodyti, nuotaka turi stovėti tiesiai, išlaikyti tiesų stuburą ir tvirtą laikyseną.
Vestuviniai kostiumai vietoj suknelių. Kuomet žinoma dainininkė Solange Knowles savo vestuvių šventėje pasirodė su baltu kelnių kostiumėliu, visi tiesiog įsimylėjo idėją tuoktis vilkint ne suknelę, o kostiumėlį. Tad ne nuostabu, jog 2021 metų Elie Saab ir Carolina Herrera pristatytose kolekcijose pasirodė nemažai kelnių kostiumų idėjų vestuvėms. Jei ne visos nuotakos jais susižavės, tai pamergės tikrai mėgausis tokia galimybe paispuošti išskirtine apranga.

Minimalistinėms vestuvėms – kokteilinės suknelės. Supratimas kas yra „teisingas“ vestuvinių suknelių siuvimas kinta. Jau du sezonus iš eilės madingos taip vadinamos Mallet suknelės, kurių priekis yra trumpesnis, o galas ilgesnis. Būtent tokios kokteilinės suknelės tipo balti apdarai pasirodė ir šių metų kolekcijose. Nuostabios, mažutės suknelės puikiai tinka smulkutėms, nedidelio ūgio nuotakoms.
Švelni rožinė ir dangaus mėlyna. Ar sutuoktuvių apranga privalo būti pieno baltumo? Tikrai ne, sako dizaineriai ir šiais metais. Pastebima tendencija atsikartoja metai iš metų, šiemet taip pat tarp populiariausių pasirinkimų švelnios rožinės ir dangaus mėlynumo vestuvinės suknelės. Tokie atspalviai vyrauja svarbiausių dizainerių Marchesa, Jenny Packham ir Monique Lhuillier kolekcijose.

Gėlėti aksesuarai. Nors giedam ditirambus tuoktuvių suknioms, tačiau jos be papildomų aksesuarų taip pat būtų niekas. 2021 metais tarp aksesuarų vyrauja gėlėti motyvai. Gyvų gėlių vainikas, masyvūs gėlių auskarai yra būtent tai, kas užkariavo nuotakų širdis šį sezoną.

Praktiški patarimai nuotakoms

Kiekvienais metais mados tendencijos kinta, todėl tai tik nuorodos, kas populiaru, kas įdomu ir maloniai netikėta. Visgi specialistai rekomenduoja nepasikliauti aklai, o rinktis tai kas tinka pagal kiekvienos moters stilių. Siuvykla Vilniuje „Vilniaus atelje“ yra tikras nuotakų rojus, čia siuvamos suknelės, taisomos ar pritaikomos pagal nuotakos figūrą. Tad siuvėjoms yra tekę matyti visko ir jos mielai dalinasi praktiškais patarimais nuotakoms, kaip išsirinkti suknelę, į ką atkreipti dėmesį matuojantis. Šie patarimai padės išvengti nemalonių pojūčių ar nuotykių per vestuves.
Patarimas #1. Nepamirškite kur ir kada vyksta šventė. Nuostabios vestuvės yra tokios, kuriose viskas harmoningai dera tarpusavyje. Todėl pūsta suknelė atrodo tarsi „iškritusi iš konteksto“ kaimo turizmo sodyboje. O trumpa kokteilinė suknelė kiek per kukli prabangiam restoranui. Reikia atkreipti dėmesį ir į medžiagą, iš kurios pasiūta suknelė. Lininė ar iš organzos pasiūta suknelė labiau tinka karštai vasaros dienai, tuo tarpu velvetas ar brokatas tinkamas siūti suknelę žiemą organizuojamoms vestuvėms.
Patarimas #2. Vestuvinių suknelių siuvimas užtrunka. Ir daugiau nei mėnesį. Tuo labiau, jog kelis kartus reikia pasimatuoti, pasiderinti, o jei nuotaka yra pasiryžusi numesti svorio, tai prieš pat vestuves dar gali tekti pasiaurinti suknelę. Taigi, kuo anksčiau bus pasiūta suknelė, tuo bus ramesnė sąžinė. Neatidėliokite sprendimo, kokią suknelę siūtis ir kur tai daryti – populiariausios vietos, tokios kaip „Vilniaus atelje“, turi užsakymų ir siuvimas gali užtrukti ilgiau nei galvojote. Standartinė ekspertų siūloma formulė – 4 mėnesiai siuvimas + 2 mėnesiai koregavimas. Taigi, normalu vestuvinę suknelę užsisakyti prieš 6-8 mėnesius iki vestuvių.
Patarimas #3. Nustatykite biudžetą. Jis tikrai svarbus ne vien dėl to, kiek pinigų išleisite, tačiau ir dėl to, kad kažkas jūsų vestuvėse neišsišoktų. Elementarus pavyzdys yra su suknele ir vestuvių fotografu. Geras vestuvių fotografas nufotografuos taip, jog ir su paprasta suknele atrodysite kaip princesė. Tuo tarpu blogas fotografas nesugebės perteikti net brangiausios Guchi vestuvinės suknelės grožio. Taigi, subalansuokite biudžetą taip, jog viskam užtektų. Jei bijote vestuvių suknelei išleisti per daug, atminkite, kad ją dėvėsite tik kartą (to ir linkime). Beje, vestuvinių suknelių siuvimas yra menas, tad siuvėjai išties gali sukurti stebuklus. Įspėkite siuvėją, jog vėliau norėtumėte suknelę adaptuoti kasdieniniam vilkėjimui ir ji pasius ją taip, jog būtų lengviau ir pigiau vėliau ją pataisyti į kokteilinę ar plazdančią vakarinę suknelę. Su tinkamai aksesuarais tokia perdaryta suknelė nugyvens linksmą ir įspūdingą gyvenimą.
Patarimas #4. Žinokite ko norite. Einant į siuvimo saloną, reikėtų žinoti, kokios suknelės jūs norite. Derinimas su siuvėja jau yra tik paskutinių štrichų sudėjimas ir minties išgryninimas. Tačiau neapsigaukite, nesirinkite iš katalogų ar pagal nuotraukas iš madų savaitės pristatymo. Tai kas atrodo puikiai ant manekenės, nebūtinai atrodys gerai ant jūsų. Merginų figūros tipai yra skirtingi, todėl visuomet reikia įvertinti kas tinka jums pagal figūros tipą. Pirmiausia nustatykite kas esate – smėlio laikrodis, kriaušė ar obuolys ir perskaitykite stilistų rekomendacijas bei paaiškinimus kokie drabužiai, kokie siluetai ir kirpimai paryškina jūsų privalumus ir užmaskuoja trūkumus. Šias žinias taikykite ne tik perkant įprastus drabužius, tačiau vestuvinę suknelę. Tik taip išsirinksite ar pasisiūsite suknelę, apie kurios grožį sklandys legendos.
Patarimas #5. Atsinešk aksesuarus. Nesvarbu ar perkate jau pasiūtą ar užsakote pasiūti vestuvinę suknelę, į pasimatavimus atsineškite reikiamus aksesuarus arba daiktus, kuriuos tikrai žinote, jog vilkėsite, dėvėsite, avėsite per vestuves. Galbūt tai močiutės dovanotas prabangus vėrinys, galbūt nuostabūs ir itin patogūs bateliai ar veliumas. Matuojantis su šiais daiktais, gali iškarto matyti ar tau tinka šie aksesuarai, ko reikia, norint sukurti vientisą įvaizdį. Be to, svarbu matyti bendrą vaizdą, kaip atrodysi per vestuves. Nes matuojantis suknelę su žieminiais batais ir turint mintyse, kad „pakeisiu batus į batelius ir viskas bus gerai“, gali būti labai klaidinanti mintis.
Patarimas #6. Pirkite suknelę, o ne dydį. Vestuvinių suknelių dydžiai gali gerokai skirtis nuo įprastai dėvimų drabužių dydžių. Tad jei įprastai dėvite 32 dydžio rūbus, nesistebėkite, kodėl vos įtelpate į 34 dydžio vestuvinę suknelę. Čia tie pyragėliai prie kavos tikrai nėra kalti. Todėl matuokitės ir pirkite suknelę, kuri tinka, nesižvalgykite į jos dydį etiketėje. Beje, jei nerandate savo dydžio ir turite spręsti ar pirkti puse dydžio didesnę, ar mažesnę vestuvinę suknelę, rinkitės didesnę. „Vilniaus atelje“ specialistės teigia, jog daug patikimiau pataisyti siuvykloje suknelės dydį, nei tikėtis per visą vestuvių karštinės sumaištį numesti porą kilogramų.
Apibendrinant patarimus, galima tik pridurti, jog vestuvinės suknelės pasirinkimas ar sprendimas ją siūti turi būti apgalvotas, o ne spontaniškas. Rinkitės tokius modelius, kurie tinka jūsų figūrai. Ir nepamirškite – pasitikėjimas savimi ir gerai nuotaika puošia kiekvieną nuotaką. O tokia nuotaka ir su paprastute suknele atrodys kaip princesė.

(apie mus rašo spaudoje)