vilniausatelje.lt

Kailiniai ir puskailiniai – maloni šiluma kūnui. Šaltojo sezono periodu net ir medikai rekomenduoja  vengti kūno atšalimo, rinktis tinkamus drabužius, atitinkančius lauko temperatūrą. Taip apsaugomas organizmas nuo sušalimo, o tai leidžia išvengti žiemos sukeliamų ligų. Jau nuo senų laikų yra pastebėta, kad geriausiai kūno temperatūrą palaiko iš kailio pasiūti drabužiai. Čia galima būtų paminėti ir dirbtinio kailio rūbus, tačiau jie anaiptol neprilygsta natūraliems kailiniams. Be to pastebėta, kad natūralūs kailiniai kai kuriais atvejais turi ir gydomųjų savybių. Ką reikia žinoti renkantis kailinius? Pirmiausia tai ne tik šiltas sezoninis drabužis, bet ir daug priežiūros reikalaujantis gaminys. Būtina paminėti, kad tiek valymas tiek taisymas turi būti atliekamas profesionalų.

kailiniu taisymas vilniuje

Kailinių taisymas.

Dažniausiai dėvint natūralaus kailio kailinius „nukenčia” rankovės ir pamušalas. Be to tai nusidėvėjimas labai priklauso nuo žmogaus įpročių, tai yra vairavimo (vairuotojams dažniau nusidėvi užpakalinė dalis), rankinių su dirželiu ant peties nešiojimas, pagaliau apsirengimas – nusirengimas, ar kailinis paltas laikomas ant drabužių pakabos ar ant kilpos. Kailio pagrindą, ant kurio laikosi visa masė, sudaro žvėries oda (kai kuriais atvejais sutvirtinama audiniu), todėl oro dėgmės, ypač darganotomis lietuviškos žiemos dienomis, paveiktas pagrindas ir netinkamai pakabintas rūbas – tai pagrindiniai veiksniai sutrumpinantys kailinių tarnavimo laiką ir priverčiantys dažniau apsilankyti siuvykloje. Reikia paminėti, kad pamušalo keitimas yra labai svarbus dalykas norint ilgiau nešioti mėgstamus kailinukus. Pamušalas vėl gi dėvisi intensyviau dėl įvairių sagių, papuošalų ar net laikrodžio apyrankės. Taigi, norint ilgesnio tarnavimo, būtina dažniau apsilankyti atelje net ir profilaktiniam sutvarkymui, tuomet ir darbų kaina būna mažesnė nei norint sutaisyti gerokai suplyšusį ar nudėvėtą kailį. Žinoma tokiais atvejais galima persiūti modelį (tai galioja ir tuo atveju, jei nusibodo senasis ar tiesiog paseno). Ir dar kas labai svarbu – kailis ir jo pagrindas nuo laiko džiūsta, praranda elastiškumą, pradeda trupėti. Ir šiuo atveju galima rasti sprendimą pakeičiant atskiras detales.

Kailinių valymas.

Internete gausu patarimų kaip tai galima padaryti namų sąlygomis, esą išvalyti galima naudojant skalbimo priemones, krakmolu, actu ar net benzinu. Yra dalis tiesos, nes išvardintose medžiagose yra valymui reikalngų komponentų. Bet čia kyla klausimas: kaip paruošti atitinkamą mišinį ir kokio oktaninio skaičiau benziną naudoti? Pagaliau, jei išplausite savo rūbą benzinu, tai kaip panaikinti ilgai išliekantį kvapą? O gal žibalu? Be abejo, šiuose samprotavimuose galima įžvelgti daugiau sarkazmo nei receptūros.

Kailinių valymo procedūra reikalauja kruopštaus ir profesionalaus požiūrio. Naudojant netinkamą technologiją, valant kailio pluoštą galima nepataisomai sugadinti. Reikia atkeipti dėmesį, kad valymo metu gali pasikeisti dydis (susitraukti), taip pat sumažėti elastingumas. Pats valymo procesas turi būti patikėtas patirtį turinčiai valyklai.